Icoone®- programy medyczne

Icoone, to unikalna i opatentowana technologia wykorzystująca masaż podciśnieniowy. Zapewnia efektywne i bezpieczne zabiegi na tkance łącznej. Poprzez mikrootwory na rolkach umożliwia Multi Mikrostymulację, dzięki czemu precyzyjnie oddziałuje na tkanki. W trakcie zabiegu poprawiamy mikrokrążenie przez co tkanki są lepiej odżywione a ich metabolizm wraca na prawidłowego funkcjonowania. Icoone posiada 16 programów medycznych, które służą do eliminacji problemów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu limfatycznego, układu krążenia oraz mięśniowego. Wszystkie programy zostały opracowane w oparciu o liczne badania kliniczne przeprowadzone na Uniwersytetach i Akademiach Chirurgii we Włoszech i Francji. Programy są w pełni bezpieczne, a co najważniejsze przynoszą bardzo dobre i długotrwałe efekty. Znajdują zastosowanie m.in. w :

 • postępowaniu po liposukcji
 • obrzękach limfatycznych
 • masażu mięśni głębokich, masaż przeciwbólowy
 • pobudzeniu perystaltyki jelit

Przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której terapeuta dobiera odpowiedni program i ustala plan zabiegowy. Duża ilość programów oraz głowic umożliwia bardzo precyzyjną pracę na każdym obszarze ciała również na ścięgnach i więzadłach, które często ulegają urazom. Icoone oferuje zabiegi dla wszystkich pacjentów bez względu na rodzaj skóry oraz wiek.

Efekty zabiegowe:

 • redukcja obrzęków
 • pobudzenie układu krążenia
 • redukcja przykurczy mięśniowych
 • działanie przeciwbólowe
 • przyspieszenie procesu rekonwalescencji

1. Postępowanie po liposukcji

Zabieg liposukcji polega na miejscowym zredukowaniu tkanki tłuszczowej. Możemy to osiągnąć metodą chirurgiczną, która polega na usuwaniu nadmiaru tłuszczu poprzez zastosowanie cienkich, tępo zakończonych rurek metalowych, tzw. kaniul z wykorzystaniem podciśnienia. Tłuszcz jest eliminowany z warstwy podskórnej. Obszary działania, na których najczęściej wykonuje się zabieg, to brzuch, uda – wewnętrzna, zewnętrzna strona, ramiona, męskie piersi, podbródek. Jednak ze względu na długi okres rekonwalescencji i możliwe działania niepożądane poszukiwane są mniej inwazyjne metody. Jednym z takich sposobów jest lipoliza iniekcyjna, jak również  lipoliza z wykorzystaniem ultradźwięków, zimna lub lasera. Podczas takich zabiegów usuwamy mniejszą ilość tkanki tłuszczowej, ale zabieg jest zdecydowanie mniej obciążający dla organizmu. Bez względu na rodzaj wykonanej liposukcji po zabiegu niezbędne są masaże Icoone, które przyśpieszą proces gojenia, czyli szybsze:

 • wchłonięcie krwiaków, siniaków
 • zredukowanie obrzęków
 • zniwelowanie drobnych oraz dużych zwłóknień
 • wyrównanie okolicy poddanej zabiegowi, równomierne rozłożenie pozostałej tkanki tłuszczowej

W przypadku liposukcji chirurgicznej postępowanie Icoone możemy wdrożyć 7 dni po operacji, w pozostałych przypadkach odczekujemy 72 godziny. W zależności od problemu dobierany jest właściwy program zabiegowy. W początkowych etapach pracujemy na kostiumie kompresyjnym, a następnie na specjalnym kostiumie zabiegowym Icoone.

2. Obrzęki limfatyczne

Obrzęk limfatyczny to obrzęk tkanek wywołany zastojem chłonki, prowadzący do przewlekłego stanu zapalnego. U człowieka obrzęk limfatyczny najczęściej dotyczy skóry lub tkanki podskórnej. Zastój chłonki, czyli niemożność prawidłowego odprowadzenia chłonki z tkanek organizmu, wywołany jest wrodzonym lub nabytym uszkodzeniem naczyń chłonnych. Opuchlizna często pojawia się w okolicy kończyn dolnych, zwłaszcza u osób, które mają pracę przy komputerze bądź wiele godzin spędzają w aucie. Takie statyczne pozycje negatywnie wpływają na pracę układu limfatycznego, pompa mięśniowa jest nieaktywna, a to zaburza prawidłową cyrkulacje krwi. Jeśli opuchlizna się zwiększa i powoduje znaczny dyskomfort należy zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny. Często kobiety po mastektomii borykają się z dużym obrzękiem kończyny górnej na skutek usunięcia węzłów chłonnych. W ich przypadku drenaż limfatyczny jest bardzo istotnym punktem rehabilitacji. Icoone jako urządzenie medyczne posiada szereg programów do niwelowania obrzęków. W zależności od stopnia zaawansowania problemu możemy pracować na drobnej opuchliźnie powodującej uczucie ciężkości jak również na dużych obrzękach limfatycznych po mastektomii bądź przy stopie cukrzycowej.

Efekty zabiegowe:

 • odprowadzenie nadmiaru chłonki do głównych splotów limfatycznych
 • pobudzenie układu krwionośnego
 • redukcja uczucia ciężkości

3. Układ mięśniowy

Układ mięśniowy odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu każdego człowieka. Niestety czasem jego praca zostaje zaburzona przez szereg czynników takich jak przemęczenie, kontuzje, zmiany chorobowe, obciążenia genetyczne, a nawet stres. Icoone doskonale sprawdza się w leczeniu wielu zmian związanych z nieprawidłowym napięciem mięśniowym. Posiada programy niwelujące świeże oraz przewlekłe zespoły bólowe. Przy świeżym bólu oddziałujemy na receptory skórne aby podnieść ich próg pobudliwości natomiast przy bólu przewlekłym związanym z nadmiernym napięciem mięśni pracujemy na głęboko zlokalizowanych mięśniach w celu zmniejszenia ich napięcia. Warto dodać, że Icoone w bardzo dokładny sposób może opracować punkty spustowe ( punkty bólowe na przebiegu brzuśców mięśniowych) dzięki czemu terapia przynosi długofalowe efekty. Możemy również pracować u osób z przykurczami mięśni oraz zaburzonym czuciem w takich jednostkach chorobowych jak udar niedokrwienny, zespół cieśni nadgarstka czy choroba Parkinsona. W każdym z tych przypadków dochodzi do patologicznych zmian w układzie kostno-stawowym czego skutkiem są nierównomierne napięcia mięśni. Dobierając odpowiednie parametry jesteśmy w stanie w skuteczny sposób leczyć wyżej wymienione problemy. Icoone posiada również programy, które możemy wykorzystać przed wysiłkiem fizycznym jak również po. Na początku opracowujemy całe ciało skupiając się na mięśniach najbardziej zaangażowanych w wysiłek. Dodatkowo specjalną głowicą opracowujemy ścięgna i więzadła w celu zwiększenia ich elastyczności i zmniejszenia ryzyka kontuzji. Dzięki takiemu trójwymiarowemu masażowi dochodzi do dużego przekrwienia mięśni, są one lepiej zaopatrzone w tlen a to przekłada się na efektywniejszą pracę podczas wysiłku fizycznego.

Efekty zabiegowe:

 • poprawa elastyczności włókien mięśniowych
 • zwiększone przekrwienie mięśni
 • minimalizowanie ryzyka kontuzji
 • rozluźnienie przykurczonych mięśni

4. Pobudzenie perystaltyki jelit

Problem z zaparciami miewa co czwarty mężczyzna i co druga kobieta. Przyczyn jest wiele m.in. nieprawidłowa dieta- zbyt tłuste posiłki, brak warzyw i owoców, ponadto niedoczynność tarczycy, cukrzyca, brak aktywności a nawet paradoksalnie nadużywanie środków przeczyszczających. Należy pamiętać o tym, że im dłuższy kontakt śluzówka jelita ma z toksynami, tym więcej wchłania ich do krwi. To może prowadzić do zatrucia a w konsekwencji do wzdęć, gazów, kłopotów z cerą a nawet przykrym zapachem z ust. Ponadto następuje ogólne osłabienie organizmu, zmęczenie, bóle głowy. Z czasem ściana jelita grubego traci swoją elastyczność a w jego błonie śluzowej pojawia się stan zapalny, który nieleczony może prowadzić w przyszłości do nowotworu. W przypadku zaparć należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim należy zmienić dietę i spożywwać więcej błonnika, chleba razowego, warzyw, jabłek oraz fig. Ponadto spożycie wody również jest wskazane, dodatkowo można wzbogacić dietę w kwaśne mleko czy jogurt, które są źródłem probiotyków czyli pożytecznych bakterii. Niezbędnym aspektem leczenia zaparć jest również wzmocnienie mięśni brzucha. Siedzący tryb życia powoduje ich zwiotczenie a to negatywnie wpływa na przemianę materii. Kolejnym ważnym elementem jest masaż. Odpowiednio wykonany- zgodnie z ruchem robaczkowym jelit pozwoli na przesunięcie treści pokarmowych. Icoone posiada specjalistyczny program który doskonale pobudza perystaltykę jelit. Dzięki odpowiednim parametrom jesteśmy w stanie precyzyjnie wpłynąć na ich pracę.

Efekty zabiegowe:

 • pobudzenie pracy jelit
 • przesunięcie treści pokarmowych
 • zwiększenie cyrkulacji krwi