Zabiegi kosmetyczne, które pomogą kształtować ciało
1 sierpnia 2019, godz. 08:00 (25 opinii) autor: JP

Zabiegi kosmetyczne mogą wspierać modelowanie sylwetki i odchudzanie.
mat. prasowe Beautiful Skin Gdynia

Lato to czas, kiedy częściej niż zwykle zdajemy sobie sprawę, że warto zadbać o swoją sylwetkę. Żeby uzyskać jak najlepsze efekty, warto łączyć odpowiednio zbilansowaną dietę z regularną aktywnością fizyczną i zabiegami kosmetycznymi na ciało. Te ostatnie są dodatkowym wsparciem, pomagają poprawić i przyspieszyć efekt odchudzania i zadbać, by odchudzona skóra nie straciła swojej jędrności.

Jest wiele zabiegów, które pomagają w wypracowaniu wymarzonej sylwetki. Jednym z nich jest karboksyterapia.

Karboksyterapia

– Wiadomo, zabiegi w gabinetach to nie wszystko. Bardzo ważne jest zdrowe odżywianie, regularne spożywanie posiłków oraz aktywność fizyczna. Musimy pamiętać również o piciu dużej ilości wody. Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej możemy wykonać zabieg karboksyterapii. Polega on na podaniu pod skórę dwutlenku węgla, który stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu, przyspiesza przepływ krwi, składników odżywczych oraz tlenu. Dwutlenek węgla podany do tkanki tłuszczowej bardzo skutecznie rozpuszcza komórki tłuszczowe, a zwiększone ukrwienie prowadzi do poprawy metabolizmu, lepszego przepływu limfy oraz usunięcia uwolnionego tłuszczu – mówi Ewa Brzozowska z eBeautyLab.

Zabieg karboksyterapii skutecznie niweluje również cellulit, wygładza i napina skórę. Dla najlepszego efektu trzeba wykonać serię od sześciu do dziesięciu zabiegów w odstępach co siedem dni. Koszt jednego zabiegu waha się między 150-250 zł.

Dermomasaż

Kolejnym zabiegiem, który pomaga uzyskać szczuplejszą sylwetkę jest dermomasaż. To połączenie masażu mechanicznego i podciśnienia.

– Głowica zabiegowa zasysa w podciśnieniu fałd skóry, który dodatkowo jest rozmasowywany przez zewnętrzne ruchome kulki zamieszczone w głowicy. Dermomasaż działa na podskórną tkankę tłuszczową oraz skórę, dzięki czemu następuje rozbicie komórek tłuszczowych, zmniejszenie cellulitu oraz wygładzenie skóry. Dodatkowym atutem jest lepszy przepływ limfy, który eliminuje toksyny i zmniejsza zatrzymanie wody w naszym organizmie – dodaje Ewa Brzozowska.

Liczba zabiegów zależy od indywidualnych predyspozycji, ale dla uzyskania najlepszych efektów zalecana jest seria od sześciu do 15 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Koszt jednego zabiegu waha się w granicach 70-150 zł, w zależności od tego, jaka strefa ciała jest masowana.

Masaż podciśnieniowy

Inną formą masażu jest masaż podciśnieniowy, który skutecznie redukuje tkankę tłuszczową, wspomaga odchudzanie i modelowanie sylwetki.

– Zabiegi wykonywane są na nowoczesnym urządzeniu Icoone. To unikalna i opatentowana technologia, która wykorzystuje masaż podciśnieniowy zmechanizowanymi głowicami. Zapewnia to efektywne i bezpieczne zabiegi na tkance łącznej. Poprzez mikrootwory na rolkach umożliwia mikrostymulację, która bardzo precyzyjnie oddziałuje na struktury tkanek. Poprzez wielowymiarowy masaż Icoone wywołujemy w tkance szereg reakcji, między innymi rozbijanie komórek tłuszczowych oraz pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za jędrność skóry. Zabieg likwiduje cellulit, zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne, blizny, zaparcia, sztywność mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkie objawy starzenia się skóry – mówi Katarzyna Rzewuska-Fryszka, kosmetolog z gabinetu kosmetycznego Beautiful Skin Gdynia.


Zabiegi modelujące ciało mogą być wykonywane na różne partie ciała.
mat. prasowe Beautiful Skin Gdynia

Zabieg Icoone przeprowadzany jest w specjalnym, elastycznym kostiumie.

– Zabiegi wykonujemy przy jednoczesnym zastosowaniu dwóch głowic. Wykonywany jest kompleksowy program pielęgnacyjny. Składa się on z dwóch etapów: drenaż, czyli zabieg podstawowy, drenujący, służący ogólnej poprawie stanu skóry, oraz fokus, czyli zabieg docelowy, służący rozwiązaniu indywidualnych problemów, takich jak na przykład modelowanie pośladków, ujędrnianie skóry kolan, dekoltu lub biustu czy wyszczuplanie ud. Zabiegi na twarz przeprowadza się bezpośrednio na skórze przy zastosowaniu dedykowanych głowic – podkreśla Katarzyna Rzewuska-Fryszka.

Liczba zabiegów zależy od oczekiwań i potrzeb pacjenta. Jedną sesję można wykonać w ramach relaksującego, regenerującego ciało masażu. W przypadku zabiegów funkcjonalnych Icoone należy przeprowadzić serię od pięciu do dziesięciu zabiegów w zależności od obszaru ciała i stopnia zaawansowania niedoskonałości.

Wśród wskazań do tego zabiegu znajduje się: cellulit zlokalizowany, potrzeba ujędrnienia skóry, usuwania tłuszczu zlokalizowanego, modelowania sylwetki, luźna skóra, blizny i rozstępy oraz potrzeba drenażu limfatycznego.

– Połączenie zabiegów urządzeniem Icoone z aktywnością fizyczną i dietą dają szybsze efekty w odchudzaniu i modelowaniu sylwetki. Ceny za pojedynczy zabieg przy zakupie karnetu kształtują się w granicach od 110 do 190 złotych. Obecnie w naszym gabinecie obowiązuje promocja -20 proc. na te zabiegi – wyjaśnia Katarzyna Rzewuska-Fryszka.

Czytaj więcej na:
https://zdrowie.trojmiasto.pl/Zabiegi-kosmetyczne-ktore-pomoga-ksztaltowac-cialo-n136581.html